Z cyklu pedagodzy: Jarosław Bauć

Katedra Gallery at the Painting Department is opened!

Z cyklu pedagodzy: Jarosław Bauć

Wielka Zbrojownia, Targ Węglowy 6

Przestrzeń: Galeria Katedra

Data: 16–30/05/2021

Wydział: Malarstwo

Z cyklu pedagodzy: Jarosław Bauć

Katedra Gallery at the Painting Department is opened!

W ostatni weekend otworzyliśmy kameralną Galerię Katedra! Galeria mieści się w legendarnej sali 331 na III piętrze Wielkiej Zbrojowni, na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku. Inauguracja odbyła się podczas Weekendu Muzeów – zaprezentowano wtedy pracę prof. Jarosława Baucia; wydarzenie to otwiera cykl prezentacji wszystkich pedagogów Wydziału Malarstwa. Działalność galerii nastawiona jest przede wszystkim na promocję prac dydaktyczek i dydaktyków, studentek i studentów oraz absolwentek i absolwentów Wydziału Malarstwa na gdańskiej ASP.

Ze względu na wciąż panujące obostrzenia pandemiczne, nie możemy zaprosić szerszej publiczności, ale równie serdecznie zapraszamy do śledzenia konta galerii na instagramie: @galeria_katedra

 

Galeria Katedra

Z cyklu pedagodzy: Jarosław Bauć | oj.oj co to będzie | olej na płótnie | 1996r.

            „Malarstwo to kostium, początkowo szyty przez malarza  tak  by czuć się w nim jak najlepiej,      po prostu by był twarzowy, zgodny  z  wyobrażeniem  malarza o sobie. Później kostium zaczyna uwierać, staje się niemodny, artysta wyrasta z niego, to co początkowo w tym przybraniu  trzymało fason  malarz odrzuca, by  przybrać odcienie  właściwe  jego własnej naturze”.

Jarosław Bauć

 

BIO:

            Urodziłem się 17.01.1959 roku w Krakowie. W latach 1980-85 studiowałem PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Tytuł magistra sztuki uzyskałem w pracowni  prof. Włodzimierza Łajminga.  Od ukończenia studiów do chwili obecnej jestem wykładowcą w macierzystej uczelni, obecnie prowadzę pracownię dyplomową na Wydziale Malarstwa. Pracowałem dziesięć lat na Uniwersytecie Gdańskim w Instytucie Historii Sztuki gdzie prowadziłem wykłady monograficzne. Realizowałem projekty edukacyjne w programie Erassmus w Porto, Mediolanie i Lizbonie.

            Jestem właścicielem i kuratorem autorskiej galerii na ul. Jesionowej 4/3 w Gdańsku. Za swoją twórczość z zakresu malarstwa byłem wielokrotnie nagradzany, Grand Prix na XVII Festiwalu Współczesnego Malarstwa Polskiego w Szczecinie, dwukrotnie na Konkursach Malarstwa w Bielsku Białej.