Jeden z najlepszych chirurgów w Polsce studentem ASP!

Jeden z najlepszych chirurgów w Polsce studentem ASP!

Wydział: Rzeźba i Intermedia

Jeden z najlepszych chirurgów w Polsce studentem ASP!

Maciej Śmietański to jeden z najlepszych chirurgów w Polsce, który ceniony jest nie tylko przez pacjentów, ale również przez kolegów po fachu. Lekarz od lat pasjonuje się sztuką. Ma na koncie wiele wystaw, a od jakiegoś czasu jest studentem gdańskiej ASP.

Doktor habilitowany Maciej Śmietański jest specjalistą chirurgii ogólnej. Do tej pory został uhonorowany dwoma tytułami honoris causa na Uniwersytetach w Kijowie i Iwano-Frankowsku, a także odznaczony Krzyżem Zasługi Rzeczpospolitej Polski za wkład w promocję polskiej medycyny poza granicami kraju. Doktor Śmietański z chęcią podejmuje się zabiegów operacyjnych, których nie chcą wykonywać inni chirurdzy.

Doktor Śmietański szkoli lekarzy za granicą, wielokrotnie jeździł na misje humanitarne do Afryki i Azji. Maciej Śmietański jest także artystą i performerem. Mimo że nasz gość ma na swoim koncie wiele wystaw, postanowił zgłębiać wiedzę dotyczącą sztuki na Wydziale Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku.

https://dziendobry.tvn.pl/a/wybitny-chirurg-studentem-asp-w-tym-roku-broni-prace-magisterska?fbclid=IwAR2gGKPD0e-wjdui7slADbdgPY3YYJ2ttyOkCrGXpN8FGgR8CXwTHs5MvPk