„Halo Architektura!” w Gdyni

„Halo Architektura!” w Gdyni

Lokalizacja: Halo Kultura, Gdynia, Jana z Kolna 37/53

Data: 5/04/2019

Wernisaż: 5.04.2019, godz. 18:00

Wydział: Architektura i Wzornictwo

„Halo Architektura!” w Gdyni


wernisaż: 5.04.2019, godz. 18.00
miejsce: Halo Kultura, Gdynia, Jana z Kolna 37/53
wstęp wolny

W Halo Kultura w Gdyni odbędzie się wernisaż wystawy „Halo Architektura!”. Ekspozycja prezentuje prace studentów kierunków Architektura wnętrz oraz Architektura Przestrzeni Kulturowych z gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Organizatorem wystawy jest Galeria Studencka START.

Będzie to wieczór wrażeń, w trakcie którego nadarzy się niejedna okazja, by poznać współczesnych, młodych wizjonerów przestrzeni oraz ich mentorów. To idealny moment, by zapoznać się z projektami o zasięgu międzynarodowym jak i lokalnym dotyczącym trójmiasta. Chcemy poznać Państwa – naszych adresatów miejsc, które projektujemy! Pragniemy skłonić wszystkich do zrozumienia, czym jest dla nas projektowanie, dbanie o kulturę i sztukę. Skłaniamy się ku temu, by Państwo mogli skomentować naszą wrażliwość na otaczający świat... (...)

Architektura wnętrz to nie tylko zawód, ale przede wszystkim sposób na życie dla ludzi, którzy wyobrażają sobie otaczający świat innym niż jest teraz i pragną poszukiwać jego lepszej formuły. Projektowanie wnętrz wyklucza nudę, zmusza do kreatywności. Architektura wnętrz skupia się na tworzeniu miejsc służących ludziom. Jest dziedziną sztuki biorącą ciągły i bezpośredni udział w codziennym życiu. Architekt wnętrz staje się niejako współautorem formy naszego życia. Ten fakt rodzi nadzieję na samorealizację, ale także skłania do rozwagi. (...) Architektura Przestrzeni Kulturowych to kierunek studiów w dziedzinie sztuki użytkowej zajmujący się nauką projektowania szczególnego rodzaju przestrzeni, charakteryzujących się nagromadzeniem dóbr i wartości dziedzictwa kulturowego oraz kultury współczesnej.

Halo Kultura jest nowym gdyńskim stowarzyszeniem powstałym z potrzeby zrzeszenia lokalnych twórców w jedną, silną i głośną całość. Halo Kultura dąży do stworzenia przestrzeni co-workingowej środowisk twórczych w Gdyni.

(opis organizatora)

Szczegóły:
https://www.facebook.com/events/1088497957995822/